Коротко про історію приміщення Луцької міськради

Ідея міської ради як такої сягає ще часів пізнього середньовіччя, коли Луцьк отримав Маґдебурзьке право. Суть проста: місту дозволяли самому керувати своїми основними процесами – торгівлею, будівництвом, судами, розселенням тощо. 

Колись у Луцьку була ратуша, де засідав «міський уряд» на чолі з так званим бургомістром. Це еквівалент сьогоднішнього міського голови. Нинішнє приміщення міської ради, можливо, збудували ще на початку ХХ століття, але в 1930-х трохи перебудували. Тоді тут розташовувалися відділення пошти і телеграф. Відтак у цих стінах засідав орган, який керував містом. У різні часи він називався по-різному. Зараз – міська рада. У радянський час будівлю суттєво розширили, добудувавши задню частину.

Нині у цьому приміщенні розташована Луцька міська рада та частина її структурних відділів. А вулиця називається Богдана Хмельницького. Для розв’язання більшості питань, отримання дозволів, довідок, а також скарг та звернень треба звертатися в інший корпус – Центр надання адміністративних послуг на вулиці Лесі Українки.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі