У Луцьку – новий мурал. Відео

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Днями у Луцьку з’явився новий цікавий мурал. Робота авторства Сергія Радкевича під назвою «Рівновага» красується на старій будівлі, що на вулиці Шопена, 16, поблизу Палацу учнівської молоді.

Це перший із п’яти муралів, які прикрасять обласний центр Волині в рамках стріт-арт фестивалю "Lutsk Wallking", що його реалізовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» за підтримки Українського культурного фонду.

«Якщо ви вважаєте, що мурали – це просто гарні зображення, то ви дуже помиляєтеся. Мурали – це не тільки красиво, це змістовно. І це доводить стріт-арт фестиваль «Lutsk Wallking», – наголошує пресслужба Фонду «Тільки разом».


Як розповідає сам Сергій Радкевич, першим завданням його розпису є організація території, а також врівноваження та відновлення цільності площини засобом муралу.

«Ця будівля є частиною історичної спадщини, на жаль, на сьогодні вона втратила свій первинний вигляд. Тому було обрано легке тональне та колірне вирішення, зі спокійною лінійною графікою, щоб зібрати всі фактури, нанесені як утеплення, у єдине зображення.

Стіну було вирішено як умовний простір, що презентує набір символів, взятих з цього середовища, які висвітлюють тему сталого розвитку урбаністичних локацій.

Домінуючими елементами у муралі є кола, що повторюють колишній мурований дах над первинним входом у будівлю. На сьогодні цей елемент вже зруйнований.

Іконописна РУКА – знак людини-творця. Особа, яка будує простір для інших, захищає та зберігає природу. Символом природи є квітка, яка немов проростає з людської долоні, натяк на взаємозв’язок людини та природи.

Локальним наративом обрано візерунок з військової уніформи, адже навпроти знаходиться музей військової техніки. Цей орнамент у роботі перевтілюється у хвилі – як апеляція до реальної річки, що знаходиться позаду будівлі. Цей символ – знак миру. Прагнення до спокою і рівноваги.

У муралі є текст, що закодований шрифтом Брайля. Сюрреалістичний елемент, в якому є слова і зміст, але неможливо прочитати.

“0м над рівнем моря” – це власна цитата, яку я часто використовую. В ній йдеться про те, що лінія горизонту згладжує і вирівнює всі нерівності. Це спокій, до якого потрібно прагнути. Якого ми потребуємо саме зараз…» – розповів автор роботи.

Організатори фестивалю запрошують усіх охочих прогулятися Луцьком й завітати на вулицю Шопена, аби на власні очі побачити новий мурал та подумки заглибитись у його сакральний небанальний сенс.

Нагадаємо, «Стріт-арт фестиваль «Lutsk WallKing» відбудеться онлайн 22-23 серпня. Захід покликаний популяризувати стріт-арт як мистецтво.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі