У Луцьку археологи виявили прохід між двома підземеллями

Джерело: Суспільне

Луцькі археологи розкопали прохід від підземель вежі Чарторийських до підземель колегіуму. Нова знахідка була засипана землею.

Про це розповів науковець Віктор Баюк.

Віднайдений вхід до тунелю доводить припущення про з’єднання ходами нововідкритих підземель башти та колегіуму. Вони єдиним комплексом, – каже науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

«Ми тільки-тільки його відкрили. У нас відкривається арковий проріз, тотожний верхньому, тобто, це двері, які з’єднують баштові підземелля з раніше невідомими і ніколи не дослідженими підземеллями кляштору», – говорить археолог.

Студент Мирослав Зінчук розповів, що робота важка. «Адже землю потрібно з нижніх поверхів піднімати й виносити. Її копати не можна, тільки знімати, щоб бачити, де радянська кладка, де давніша», – зауважив він.

Зі слів студента Богдана Миткалика, перша кімната була випадково виявлена кілька тижнів тому. «Вона обвалилися на 1,5 метра, потім вийшли на жолоб радянського часу, але вони її засипали, тому зараз досліджуємо першу кімнату і вхід», – каже студент.

Нині засипаними лишаються первісні сходи в підземелля. Як розповів археолог Віктор Баюк, їх розкопувати почнуть в останню чергу, щоб насипом виносити землю.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі