Фотопрогулянка вулицями Луцька тоді і тепер

Джерело: ІА «Конкурент»

Здавалося б, 80-ті і 90-ті - зовсім недалеке минуле, і достатньо тільки легенько напружити пам'ять, щоб побачити сонце, яке заливало ті вулиці, одяг, який ми тоді носили, відчути смак тодішньої їжі і запах того літа. Здавалося б, світ не надто й змінився за ці декілька десятиліть. 

А проте, якщо озирнутися назад на 30-40 років, ми побачимо зовсім інше життя. І зовсім інших себе. 

Журналісти ІА «Конкурент» натрапили в мережі на світлини луцького фотохудожника Віктора Чухрая і були здивовані тим, наскільки сильно змінилося наше місто. Ці зміни пройшли непоміченими. Ми так стрімко до них адаптувалися, що здається, ніби так було завжди. 

Фотографія, на відміну від нас, усе пам'ятає. Тому пропонуємо мандрівку спогадів Луцьком минулого тисячоліття. 

Фонтан у центрі міста став своєрідним експрес-тестом, який допомагає відрізнити справжніх лучан від «понаїхавших». «Олди» пам'ятають посеред габаритного бетонного корита з водою пару дельфінів-фігуристів. Та схоже, природа у Луцьку очистилася не настільки, щоб дельфіни знову повернулися у центр міста. Оновленому місту потрібні нові фонтани. І хто знає, чи знайдеться в них місце для старих рибин. 

Помітно іншим став Луцьк завдяки новому Центральному універмагу. Якось навіть світліше від нього у центрі. Згодні?

Головна пішохідна вулиця міста щільно заросла деревами. Так, що сьогодні годі впізнати ті старі фасади. 

Але ось цей заклад, здається, нітрохи не змінився. Хіба що вивіску сховали пишні дерева та інтер'єр більше не такий сучасний...

Здавалося б, зміни у Старому місті мають протікати повільніше. Але ж ні. Ось вам нещодавнє фото вулиці Братковського. Цього року її вигляд знову зміниться

Парадоксальна пара фото: старі будинки в минулому виглядають навіть старішими, ніж зараз. 

 

Як з іншого світу. 

А ось і проспект Волі. Сьогодні повторити це фото майже нереально. Дерева не ті, дорога ширша, літо...


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі