Сьогодні у світі відзначають День кавуна

Джерело: Gazeta.ua

3 серпня відзначають Всесвітній день кавуна. На сьогоднішній день існує більше 1200 сортів кавунів, які вирощують в 96 країнах світу. В основному це країни з теплим кліматом.

Ця ягода є найвідомішим джерелом лікопіну - потужного антиоксиданту. Він відповідальний за червоний колір. Фактично, кавун - краще джерело лікопіну, ніж помідори.

Батьківщиною кавуна є Південна Африка. У Древньому Єгипті в 20 столітті до н. е. кавуни клали в усипальниці фараонів як джерело їжі в їх загробному існуванні.

Був він відомий і в Стародавньому Римі, де його їли свіжим або засоленим, а також варили з нього мед.

Пам'ятник кавуну у місті Гола Пристань на Херсонщині

Лідер з вирощування кавунів на сьогоднішній день – Китай. Там вирощують 63 млн тонн, а наступне місце за Туреччиною - 3,8 млн тонн.

Зараз існують квадратні кавуни, у вигляді піраміди, з жовтою м'якоттю і міні кавуни діаметром 10 см. Найважчий кавун в світі виростили в Америці і він важив 122 кг. Його форма була не кругла, а витягнута, як у дині.

У кавуні багато вітаміну С та інших вітамінів і мінералів, таких як калій, мідь, вітамін B5 і вітамін А. Крім того, він є відмінним джерелом амінокислоти цитрулін, яка знаходиться в білій м'якоті під шкіркою. Ця амінокислота перетворюється в тілі на аргінін, який допомагає знизити кров'яний тиск, розширюючи і розслабляючи кровоносні судини. Аргінін також важливий для легенів, нирок, печінки, імунної та репродуктивної системи. Також сприяє загоєнню ран.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі