У Парижі 184 роки тому відкрили Тріумфальну арку

Джерело: Gazeta.ua

У Парижі 29 липня 1836 року відкрили Тріумфальну арку. Будівfkb 20 років тому. Почали за правління Наполеона Бонапарта. Переривалося кілька разів через загострення політичної ситуації.

Арка символізувала непереможність "золотої" армії імператора. Автором проекту вважається Жан-Франсуа Шальгрен. Він створив основу арки. Але, після його смерті, план споруди змінювався не один раз. Зведенням арки займалося багато архітекторів.

Висота Тріумфальної Арки – півсотні метрів, стільки ж в ширину. Споруда має один центральний прохід. На стінах арки вигравійовано назви 128 битв, виграних республіканською і імператорською армією, а також імена 658 французьких воєначальників. Арку оточують 100 гранітних тумб на честь "ста днів" правління Наполеона, сполучених між собою чавунними ланцюгами.

Арка повинна була символізувати перемогу Французької Республіки над Іспанським королівством. Але в 1830 році було вирішено, що будова має символізувати велич і мужність французької армії періоду Наполеонівських воєн і Незалежної Республіки. 1836 року будівництво нарешті завершилося і відбулося помпезне відкриття. Тріумфальна арка є одним з найвідоміших паризьких монументів, одним із міських символів.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі