Знаменитий бутерброд гамбургер святкує 120 день народження

Джерело: Gazeta.ua

120 років тому вперше продали знаменитий бутерброд — гамбургер. 27 липня 1900 року американець Луї Лессінг, предки якого походили з німецького міста Гамбург, поклав біфштекс між двома круглими булочками. Додав соус і листок салату. З того часу такий рецепт гамбургера вважають традиційним.

Щоправда тоді більшою популярністю користувалися хот-доги, смажені курчата та піца. Тільки 1930-го - після відкриття мережі закусочних White Castle Hamburger - американці масово почали купувати гамбургери як основну страву. Пізніше її ввела в меню мережа кафе Wimpy Grills. Особливістю гамбургерів стала низька ціна та технологія потокового приготування. На обслуговування одного клієнта витрачали не більше хвилини.

Успішний бізнес із продажу гамбургерів вдалося розвернути 1948-го у каліфорнійському місті Сан-Бернардіно. Брати Макдональд і Рей Крок, винахідник машини для змішування молочних коктейлів, відкрили перший McDonald's. Згодом мережа закладів швидкого харчування розрослася по всьому світу. А гамбургери з'явилися в меню кафе і дорогих ресторанів.

Сьогодні заклади пропонують не тільки класичні гамбургери. Часто експериментують з інгредієнтами, вигадують цікаві назви. А шанувальники домашньої кухні можуть запросто приготувати гамбургери власноруч.

Найдорожчий гамбургер вартістю $777 продають у Лас-Вегасі. Готують його з елітної мармурової яловичини кобе, лобстерів, сиру брі, прошутто і карамелізованої цибулі. Найбільший гамбургер можуть приготувати в одній із закусочних Пенсільванії. Його вага - 7 кг, а коштує він $30.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі