День княгині Ольги: історія свята

Джерело: УНІАН

24 липня - дата, найбільш шанована в православній церкві, і присвячена княгині Ользі — дружині князя Олега. Ольга була хрещена у Візантії. Княгиня активно проповідувала християнську віру на Русі, споруджувала православні хрести, будувала храми, викорінювала язичницькі звичаї. Померла вона в 965 році.

Усі віряни шанують велику княгиню. 24 липня - це день її смерті.

Історія святої рівноапостольної княгині Ольги драматична і сповнена глибокого значення для всіх вірян. Ольга була дружиною великого князя київського Ігоря. Після його вбивства древлянами вона жорстоко покарала вбивць чоловіка, стала на чолі Київського князівства і віддала всі сили служінню йому. З ім'ям Ольги пов'язаний прихід християнства в Київську Русь.

У 954 році княгиня здійснила паломництво до Царгорода (Константинополя), де прийняла святе хрещення, а була вона названа Оленою, хрещеним батьком став імператор Костянтин Багрянородний. Повернувшись, вона стала зводити перші храми і проповідувати християнське вчення. І хоч давалося це нелегко, вона звернула в віру багатьох людей. Навіть її онук, князь Володимир, що згодом хрестив Русь, прийняв хрещення саме за її прикладом. Княгиня Ольга стала християнкою першої з руських правителів, зробивши це ще до Хрещення Русі.

Православні шанують пам'ять про цю мудру правительку і жінку-творця культури Київської Русі. Тому День княгині Ольги завжди святкували з великою пошаною, а до наших днів дійшла традиція вітати тих, хто носить ім'я Ольга, з іменинами.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі