У Швеції вперше за 64 роки скасували Нобелівський бенкет

Джерело: Gazeta.ua

Найбільш пишна щорічна подія Швеції - банкет Нобелівської премії - цього року не відбудеться у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Банкет скасували вперше з 1956 року. Про це повідомляє The Local.

Цей захід традиційно відзначає кінець так званого Нобелівського тижня, коли переможців року запрошують у Стокгольм на церемонію нагородження.

«Нобелівський тиждень не буде таким, як зазвичай через нинішню пандемію. Це дуже особливий рік, коли кожному потрібно робити жертви та пристосовуватися до абсолютно нових обставин», - повідомив директор Нобелівського фонду Ларс Хейкенстен.

Він розповів, що лауреати та їх роботи відзначатимуться «по-різному», натякаючи, що переможці отримають нагороди у своїх країнах чи в посольствах.

«Традиційно лауреати приєднуються до шведської королівської родини та близько 1300 гостей на банкет у мерії Стокгольма після церемонії нагородження — 10 грудня, в річницю смерті засновника премії Альфреда Нобеля. Переможці, крім лауреатів премії миру, яких вшановують в Осло, також зазвичай виступають під час обіду», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, оголошення лауреатів (медицина, фізика, хімія, література, мир та економіка) відбудеться як і заплановано між 5 та 12 жовтня.

Останній раз банкет Нобелівської премії скасовували у 1956 році. Це робили з метою уникнення запрошення радянського посла через репресії проти Угорської революції. Банкет також скасовували під час двох світових воєн і в 1907 та 1924 роках.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі