У Німеччині знайшли карту одного з перших підкорювачів Америки

Джерело: Gazeta.ua

У німецькому місті Росток знайшли копію карти флорентійського мореплавця Амеріго Веспуччі. Знахідку називають унікальною, адже донині не було відомо про існування жодних оригінальних карт чи копій.

Вона намальована на сторінках видання Novus Mundus 1505 року, що зберігається в бібліотеці міського університету. Відомо, що його підготував друкар Герман Баркгаузен. У книжці подано листування мандрівника зі своїм покровителем Лоренцо Медічі. Також вона містить описи подорожей Веспуччі через Атлантику, передає «Популярна Механіка».

На карті відсутні будь-які свідчення про автора, однак угорський дослідник Гьюла Папай довів, що упорядником оригіналу справді був Веспуччі.

«У цьому випадку мова йде, ймовірно, про єдину карту Амеріго Веспуччі, яка в найбільш повному вигляді, хоча і як копія, збереглася для нащадків», - вважає вчений.

За його словами, з тексту книжки стає зрозумілим, що 1500 року мандрівник відправив родині Медічі 2 складені власноруч карти, в яких також використовувалася розроблена ним проєкція. Доля цих карт невідома, однак друкар міг придбати одну разом із листуванням.

Показали найдавнішу копію карти мандрівника Амеріго Веспуччі

22 лютого 1512-го в Севільї у Іспанії на 58-му році помер флорентійський мореплавець Амеріго Веспуччі, учасник декількох експедицій до берегів Південної Америки, названої ним Новим Світом. Із легкої руки німецького картографа Мартіна Вальдземюллера від імені Веспуччі названо континент Америка.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі