На розкопках у Більському городищі продовжують досліджувати житло скіфів

Джерело: ЗМІСТ

На Більському городищі  тривають археологічні дослідження, фахівці виявляють нові знахідки, фіксують та досліджують їх.

Про це повідомляють в спільноті Історико-культурного заповідника (ІКЗ) «Більськ».

Зараз, зокрема, експедиція ІКЗ «Більськ» здійснює розкопки в центральній частині поселення в урочищі «Барвінкова гора». Серед знайдених об’єктів – господарські ями та житло скіфської доби.

Розкопки у Більському городищі. Фото ІКЗ «Більськ»

Як розповів директор заповідника «Більськ» Ігор Корост, скіфське житло виявили не вперше, але саме на цій ділянці городища його ще не знаходили.

У роботі активно використовуються сучасні методи фіксації археологічних обєктів, зокрема, зйомка тахеометром та квадрокоптером.

Розкопки у Більському городищі. Фото ІКЗ «Більськ»

Експедиція дослідження на Барвінковій горі ще позаминулого тижня. І вже на початку розкопок знайшли чимало артефактів скіфських часів.

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення – «Барвінкова гора» розташована на захід від лісопарку, займає площу 15 га.

Вона прилягає до Східного укріплення, яке, починаючи з V ст. до н. е., відігравало провідну роль у всій системі городища. З цього випливає, що саме тут археологами було віднайдено розміщення садиб, ремісничі квартали, прокладання вулиць, а також відкрито храм і з’ясовано факт існування серед осілого населення культу родючості та проведення свята честь бога Діоніса.

Нагадаємо, раніше ми уже повідомляли, що у Більському городищі стартував археологічний сезон.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі