У Бразилії археологи виявили останки динозавра

Джерело: lenta.ua

Скам'яніла нога трипалого динозавра, що жив в Бразилії 115 мільйонів років тому, була визначена як належить до нового виду птахів-попередників. М'ясоїдна тварина, яка отримала назву Aratasaurus museunacionali, була виявлена ще в 2008 році в шарі темного сланцю в штаті Сеара місцевим жителем, але досліджувати і ідентифікувати його вдалося лише нещодавно.

Експерти вважають, що динозавр помер молодим і в той час важив 34 кілограм і був зростом близько 3 метрів.

Aratasaurus museunacionali був тероподом середнього розміру - групою птахоподібних динозаврів, що характеризуються своїми трипалими кінцівками і порожніми кістками. Відкриття нового виду може допомогти вченим краще зрозуміти еволюційну історію цієї групи хижих динозаврів.

«Усередині тероподу ми виявили, що Aratasaurus є частиною групи під назвою Coelurosauria», - сказала автор статті і палеонтолог Джуліана Мансо Саяо з Федерального університету Ріо-де-Жанейро.

Ця група, додала вона, «включає в себе як бразильського динозавра, знайденого в тому ж регіоні, який відомий як Сантанараптор, так і знаменитого тиранозавра і велоцираптора, і навіть птахів, яких ми знаємо сьогодні».

Проте вчені припустили, що походження динозаврів Aratasaurus може датуватися навіть більш пізнім часом, ніж те, яке породило знаменитого Тірекса.

Виявлений динозавр, за словами дослідників, вказує, що частина багатої історії може лежати на північному сході Бразилії і в Південній Америці. У цієї еволюційної загадки все ще є багато прогалин, але з цим відкриттям вчені сподіваються наблизитися до їх розгадки.

За словами дослідників, процес вилучення скам'янілості з тендітної матриці оточуючих порід був складним процесом і зайняв в цілому 12 років. Команда провела мікроскопічний аналіз тканини, взятої з невеликих зразків викопної кістки, що допомогло їм сформувати «візуальну конструкцію» тварини.

 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі