Археологи розкопали старовинне місто, з якого розпочало свою історію сучасне Дніпро

Джерело: День

Археологи Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького вперше в історії провели розкопки старовинного міста на територіії сучасної Самарівки. Вчені вважають, що саме звідси розпочало свою історію сучасне Дніпро, повідомляється на  порталі Prostir.Museum з посиланням на Дніпропетровську обласну раду.

«Розкопки тривали з 17 червня по 9 липня на територіії забутого міста – Катеринослава Кільченського. Більше двохсот років вважалося, що всі його будівлі були розібрані і від міста не залишилося ніяких артефактів», - інформують у повідомленні.

Зазначається, що були знайдені залишки міста XVIII століття, його житлові споруди, кахлі, печатки, кістки та інше.

Максим Кавун, завідуючий відділом ДНІМ ім. Д. Яворницького додає: «За 7 років існування міста були збудовані фортеця та декілька кварталів із житловими та громадськими спорудами. Населення міста в 1781 році складало близько 3-х тисяч осіб. Місто формувалося як поліетнічний центр. Його населяли українці, росіяни, греки та вірмени, які прибули з Кримського півострова. Працювали дві фабрики – шкіряна та свічна, два училища. У 1784 році було обрано нове місце для Катеринослава – високий правий берег Дніпра».

На порталі додають, що найбільш цікавими знахідками експедиції спеціалісти називають пічні кахлі кінця XVIII століття. Знайдені одразу кілька зразків кахлів: зі східними мотивами (Китай, Японія), з рослинним орнаментом. Кольорові кахлі палацового типу ніколи не зустрічалися в нашій місцевості. Вони явно походять з Санкт-Петербурга або інших великих міст.

Катеринослав Кільченський був заснований в 1776 році як місто-фортеця в гирлі ріки Кільчень, при впадінні в річку Самару. Це було типове для свого часу місто-фортеця, військово-адміністративний центр. За однією із версій, саме звідси розпочали свій розвиток міста Дніпро та Новомосковськ.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі