Понад 110 років тому вперше у Олімпійських іграх взяли участь жінки

Джерело: Gazeta.ua

IV Олімпійські ігри у Лондоні відкрили 13 липня 1908 року. Їх планували провести у Римі, але перенесли через виверження вулкану Везувій. У них вперше взяли участь жінки.

Роботу над стадіоном в столиці офіційно закінчили 14 травня 1908 року. На церемонії були присутні принц та принцеса Уельські, які присвятили стадіон міжнародному спорту. Були побудовані спеціальні ложі для королівської сім'ї, членів Британської олімпійської ради.

Це найдовші сучасні Олімпійські ігри. Було розіграно 110 комплектів нагород між 2008 учасниками з 22 країн світу. Найбільше спортсменів було в команди-господаря – Великої Британії. Великі делегації також мали Франція, Швеція, США та Нідерланди. Команди Аргентини та Швейцарії складалися лише з одного спортсмена

Під час стрільби на дуельних пістолетах спортсмени стріляли у гіпсових манекенів, одягнених в сюртуки - з відстані 20 або 30 м. Ще були перегони на моторних човнах – виключно чоловічий вид спорту, який вперше став офіційним у 1908-му. За кількістю учасників гімнастичні змагання були доволі масштабною подією, адже в турнірі взяли участь 325 чоловіків. Були ще такі змагання: водне поло, хокей на траві, фігурне катання, футбол, регбі, лакрос, бокс, водно-моторний спорт, фехтування, стрибки у воду та інші.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі