У Чернігові розкопали давню вулицю

Джерело: Gazeta.ua

Археологи виявили об'єкти часів Київської Русі на вулиці Київській у Чернігові. Нині робітники проводять там ремонт каналізації і водогону.

Дослідникам, які наглядають за роботами, вдалося знайти залишки господарчої чи промислової напівземлянки, кераміку XII ст., залізний ніж і керамічне сопло від ковальського міху XVIII - XIX ст, повідомляє "Земля і Воля"

Знахідками задоволені та вважають, що це лише початок. Археолог Ігор Ігнатенко розповідає, що досі під асфальтом науковці спостерігали лише кам'яну бруківку, покладену на пісок, а під нею - шар чорного ґрунту, котрий виявився дорожнім покриттям 1930-х років, оскільки перекрив траншею, в якій знайшли залізну водопровідну трубу.

"Бруківка, мабуть, повоєнна, чув, що такі дороги робили полонені німці. І ось, біля кафе "Хряк", на розі вулиць Київської та П'ятницької, в стінах траншеї знайшли об'єкти часів Київської Русі", - каже Ігнатенко.

У давнину цей район носив назву Ковалівки, а залізоробні майстерні існували тут не лише в козацькі часи. 1984 року місцевий археолог Геннадій Мудрицький знайшов ковальську майстерню XII ст.

"Також поруч із нещодавно знайденою біля "Хряка" давньоруською напівземлянкою помітні сліди якогось замитого рову. Скоріш за все, це давня яруга, верхів'я котрої зафіксували археологи на території колишньої станції "швидкої" по вулиці Любецькій, а устя знаходилося по вулиці Зеленій, там де вона підходить до Стрижня", - додає археолог.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі