Понад 660 років тому заклали перший камінь Карлового мосту

Джерело: Gazeta.ua

Король Чехії Карл IV 9 липня 1357 року в Празі заклав перший камінь мосту через річку Влтаву. Два попередні змили повені. Спочатку по ньому їздили лише монархи. Простолюдини платили гроші за проїзд.

Карл перед його будівництвом звернувся до астрологів. Вони вирахували, у який рік, день та о котрій годині потрібно закласти міст, аби він стояв вічно. Карл дочекався визначеного часу і поставив перший камінь.

Міст побудований із богемського піщанику, додавали в суміш курячі яйця аби зміцнити споруду. З усього королівства кожен селянин мав привезти по 50 шт. Міст назвали Карловим, і він стоїть досі. Спочатку по ньому їздили лише монархи. Довжина мосту – 516 м, ширина – 10 м. Його захищають три башти і прикрашають 30 статуй і скульптур. Їх поставили близько 1700-го.

Карлів міст з'єднує собою берега Влтави. Довгий час він служив для проїзду шановних монархів з королівського палацу в Град. Тут проводилися ярмарки і влаштовувалися лицарські турніри. У 1974 році владою було прийнято рішення зробити Карлів міст пішохідним.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі