Показали давню дорогу з Ковеля до Києва

Джерело: Ковель media

До будівництва на Волині відомої «Варшавки» існувала ще одна дорога, яка сполучала Ковель з Києвом.

Про це пише луцький дизайнер і фотограф Андрій Михайлов у групі «Волинь Велика / Great Volyn’» у Фейсбуці, який також опублікував фотознімки того, як сьогодні виглядає старий шлях на волинському Поліссі.

"Колись через волинські ліси на Поліссі проходили міжнародні ґрунтові, навіть піщані шляхи. Вони прямували з Києва до інших міст і Варшави в тому числі. Дороги проходили через густі ліси і болота, звиваючись від висоти до висоти, якими є на Поліссі стародавні піщані дюни льодовикового походження", – пише Андрій Михайлов.

Нинішня «бетонка» (автотраса міжнародного значення М07 «Київ – Ковель – Ягодин») була збудована у 70-х роках XX століття. Вона розташовується північніше колишньої дороги, що проходила через село Світле (раніше – Іванівка) Ковельського району.

"Після побудови нової траси село, через яке проходила дорога поступово занепадало. А після розформування радянського колгоспу цей процес дуже пришвидшився. З великого колись села там лишилось близько 15–20 людей", – додає Андрій Михайлов.

На світлинах автора допису – фрагменти покинутої дороги, яка занепала ще за часів існування Радянського Союзу. Тепер вона служить хіба що місцевим мешканцям, яких і так майже не залишилось.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі