Протримався в небі 17 хвилин: 120 років тому відбувся перший політ дирижабля

Джерело: Gazeta.ua

Перший політ дирижабля моделі LZ-1 відбувся 2 липня 1900-го над Боденським озером в німецьких Альпах. Політ тривав 17 хвилин.

Прусський офіцер граф Фердінанд фон Цеппелін, винахідник й підприємець, винайшов і виготовляв дирижаблі жорсткого типу. їСконструював 128 метрову сигароподібну машину з каркасом жорсткої конструкції, наповнену воднем. Політ тривав 17 хв. і закінчився падінням апарату. Усі п'ятеро людей на борту вижили.

Під час Першої Світової війни "цеппелінів" використовувалось німцями для бомбардування Британії, згодом – для навколосвітніх подорожей та рейсів. Недоліком дирижаблів було використання вогненебезпечного водню в якості наповнювача.

Золота ера дирижаблів завершилася в кінці тридцятих років минулого століття. Катастрофи почали переслідувати апарати Цепеліна. Аеростати дирижабля наповнювали небезпечним воднем, який спричиняв пожежі. Щоб мінімізувати ризики, дирижаблі повинні були заповнювати гелієм. 6 травня 1937 року в штаті Нью-Джерсі згорів найбільший у світі дирижабль "Гінденбург". Загинуло 35 із 97 людей, що були на його борту.

Американська і німецька комісії прийшли до висновку, що причиною загорання дирижабля стала випадкова пробоїна корпусу і загорання водню від випадкової іскри або грозового розряду.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі