У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків втілюють проєкт «(de)Термінація»

Джерело: Музей сучасного українського мистецтва Корсаків

В останній день червня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків стартувало створення арт-об‘єктів в межах проєкту «(de)Термінація».

Як повідомили на сторінці МСУМК у Facebook, упродовж тижня із 12:00 кожен охочий матиме змогу спостерігати за процесом створення арт-об‘єктів.

Упродовж тижня у МСУМК радо творитимуть митці з Києва, Львова, Ужгорода, Мукачево, а також дистанційно з Харкова, Хуста та інших міст.

Щодо суті проєкту, то його куратор Тарас Табака хоче показати, що «…мистецтво здатне впливати на формування простору, як соціального, так і фізичного… Мистецтво насправді здатне визначати будь-який простір у якості власності. Творчий процес у даному випадку стає своєрідним інструментом впливу, диктатурою культури у незаангажованому просторі».

Також він каже, що «творча дія самого процесу є визначальною, рушійною силою до визнання тимчасовості, відмови від апофеозу вічності чи пафосу геніальності в силу наших реалій, моментальної кліповості та плинності буття. Створені у процесі речі підуть в нікуди, як і їхні автори, котрі це чітко розуміють. Свідома відмова від картинності чи увіковічнення образу є потужним елементом свідомої трансформації, самопожертви та споглядальної мудрості».

А ще, на його думку, «(de)Термінація» надасть можливість глядачеві спостерігати творчу ритуальність, творення утопій. Адже комунікативні можливості починаються не із закінченого твору як результату дії, а з того ж таки процесу, присутньої споглядальності в обставинах творчої майстерні. 

«Мистецтво формує простір, а не навпаки», «Немає і не може  бути нічого вічного», «Про хороші речі голосно не говорять, але говорити про них потрібно…» – власне, ці три ключові позиції і стануть провідними у проєкті.

«Слід зауважити, що кожен охочий може стати учасником дійства у плані споглядання, адже від сьогодні й до суботи ви можете завітати і, перебуваючи з художниками в одному «мистецькому полі», стежити за процесом «(de)Термінації» у МСУМК. Урочиста презентація та водночас закриття проєкту відбудеться у суботу, 4 липня, традиційно о 17:00. Вхід вільний (у масках та з дотриманням дистанції). Нагадуємо #МСУМК працює: будні – з 12:00 до 20:00, вихідні та святкові –11:00 до 20:00, Луцьк, вул. Карбишева, 1» – повідомили в музеї.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі