Виявлені стародавні будинки вікінгів можуть змінити історію

Джерело: Діалоги

Історія Ісландії починається з Інгольфура Арнарсона – представника знатного роду Норвегії, який в результаті міжусобиць був змушений назавжди залишити свої володіння і піти в море в пошуках нової землі. Саме так в 874 році на карті острова з’явився місто Рейк’явік. Однак нове відкриття археологів може відсунути цю красиву легенду на задній план. Стародавні будинки, які знайшли вчені, говорять про заселення острова на 70 років раніше.

Два стародавніх довгих будинки були виявлені недалеко від села за межами фьорда Стедварфьордюр, один з них був побудований майже на 75 років раніше офіційного події заселення країни вікінгами.

Датується приблизно 800 роком нашої ери, будинок має довжину не менше 40 метрів і використовувався ранніми колонізаторами як сезонний мисливський табір для вистежування моржів в цьому районі. Поряд з дерев’яною спорудою були знайдені численні декоративні артефакти, в тому числі римські і близькосхідні монети, намиста, кільця і ​​крихітні фрагменти золота.

Ці споруди знайшла археологічна група на чолі з Б’ярні Ф. Ейнарссоном. Вчені працюють в цьому районі з 2015 року. Зараз дослідники говорять, про те, що виявлені споруди можуть допомогти поглянути по-новому на те, як вікінги заснували фермерське поселення.

«У нас все ще немає повної картини, в першу чергу ми повинні завершити розкопки будинку, який був побудований пізніше, а потім зможемо дослідити стару структуру», – прокоментував Ейнарссон.

Тому зараз вчені можуть тільки висувати припущення. Вони вважають, що знайдений древній будинок використовувався, як сезонний мисливський табір, і перебував під контролем норвезького вождя, який полював на моржів, щоб потім привезти їх до Норвегії.

Такі довгі будинки в епоху вікінгів використовувалися в якості громадських будинків. Будівлі були розділені на кімнати, що дозволяло проживати одразу кільком сім’ям.

Також після просіювання землі команда виявила цінні артефакти, серед яких були декоративні намистини, срібло і стародавні монети. Експерти кажуть, що ці предмети, швидше за все, були придбані шляхом торгівлі. Вікінги могли продавати місцеві ресурси, такі як шкури і м’ясо китів і моржів.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі