157 років тому з Японії вигнали всіх іноземців

Джерело: Gazeta.ua

Сьоґун Токуґава Іємоті 25 червня 1863-го наказав вигнати з Японії всіх іноземців. Сьоґунат намагався боронити країну від іноземців, але протистояти їхнім добре оснащеним флотиліям і військам він не міг.

Японію в ті роки спіткав голод, найбільший за всю її історію, від якого померло декілька мільйонів людей. Неоглядна політика уряду викликала низку повстань, до яких приєдналися навіть самурайські чиновники, члени міських управ. Більшість самураїв, які традиційно вважалися елітою суспільства, збідніли і перетворилися на боржників купців.

Сьоґунат також зазнав краху у дотриманні свого зовнішньо-політичного курсу "закритої країни". Судна Росії, Британії і США, держав, які розпочали гонитву за колоніями в Азії, почали постійно з'являтися біля японських берегів. Вимагали від самурайського уряду відкрити порти і підписати торговельні угоди. Довелося укласти з США, Росією, Великою Британією, Голландією і Францією нерівноправні договори "дружби і торгівлі". Надавали право іноземцям торгувати в Японії за пом'якшеного режиму оподаткування.

Ці договори поклали кінець ізоляції країни і сильно вдарили по престижу сьоґунату. Вони спричинили зневіру до нього як серед простого населення, так і самураїв. Під тиском опозиційних сил Токуґава Іємоті офіційно відрікся від поста лідера країни.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі