Санаторій у Журавичах у міжвоєнний період

Джерело: Район. Історія

На одному з інтернет-аукціонів вдалося натрапити на рідкісну фотографію одного з пансіонатів санаторію, який діяв у Журавичах у 1920-1930 роках на Волині (тепер територія Ківерцівського району Волинської області) у міжвоєнний період.

Відомо, що в Журавичах є потужне радонове джерело. На його основі в 1920-их роках створили бальнеологічний санаторій, який діяв в 1928-1939 роках.

У тодішньому санаторії функціонувало декілька пансіонатів, у яких було близько сорока кімнат для відпочивальників, які сюди приїздили, за переказами очевидців, з усієї Європи.

У Журавичах лікували різні хвороби зору, опорно-руховий апарат, серцево-судинну, дихальну, травну системи. Також тут у лікувальних цілях використовували торф’яні грязі.

Власником та ініціатором створення санаторію було подружжя Михайла Кириленка та Емілії Хільдебрандт, які, до речі, були батьками відомого художника Ярослава Кириленка. Більше про художника можна дізнатись за посиланням.

Михайло Кириленко свого часу був офіцером царської армії, тому значний відсоток гостей санаторію на початку 1920 років становили колишні військові.

Зустрічається інформація, що санаторій був настільки популярний, що поблизу Журавич навіть планували відкрити аеродром, куди би прилітали літаки з Варшави, проте розпочалася війна. Знищений санаторій був у роки Другої світової війни німецькими солдатами. 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі