В Австрії будинок Гітлера перетворять на поліцейський відділок

Джерело: Gazeta.ua

В Австрії будинок Гітлера перетворять на поліцейський відділок. Так планують "нейтралізувати" простір, щоб він не привертав уваги неонацистів.

Рішенню, що робити з будівлею в місті Браунау-на-Інні на кордоні з Німеччиною, передували десятиріччя дебатів. 2017 року Конституційний суд Австрії підтвердив законність відчуження будівлі з приватної власності та її передання в державну, повідомляє The Guardian.

Перебудову на відділок планують завершити на початку 2023 року. Її вартість оцінюють у $5,6 млн, а конкурс виграла місцева архітектурна компанія Marte.Marte.

"Це найдоцільніше використання для будівлі. Чому? Поліція є захисником основних прав і свобод", - заявив міністр внутрішніх справ країни Карл Нехаммер.

Зазначається, що нині мало що свідчить про те, що в домі колись зростав хлопець, який став лідером Третього рейху, розв'язав Другу світову війну та здійснив Голокост. Поруч стоїть гравійований камінь із написом: "За мир, свободу і демократію. Ні фашизму. Мільйони полеглих нагадують нам про це". Його планують передати до музею.

На відміну від Німеччини Австрія довгий час заперечувала будь-яку відповідальність за нацизм, представляючи себе першою жертвою анексій Гітлера. Послідовні уряди заявляли, що австрійці були як жертвами, так і винними в умовах нацистського режиму.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі