День Святої Трійці: історія та традиції

Джерело: Кореспондент

Трійця - одне з дванадцяти головних православних свят. Його ще називають днем ​​зішестя Святого Духа. Є у Трійці і третя назва - П'ятидесятниця. Ця назва вказує на дату святкування - на п'ятдесятий день після Великодня.

День Святої Трійці в 2020 році відзначається в неділю, 7 червня.

У християн західного обряду зішестя на апостолів Святого Духа і дня Святої Трійці розділене. День Святої Трійці святкують наступної неділі після дня П'ятидесятниці. А оскільки П'ятидесятниця в 2020 році в католицькій церкві випадає на 31 травня, то західні християни святкуватимуть день Святої Трійці 7 червня, тобто в один день з православними.

Вважається, що свято на честь Святої Трійці вирішили встановити учні Ісуса Христа - апостоли, на яких, за біблійними переказами, зійшов Святий Дух.

Після цього вони навчилися зцілювати, пророкувати, почали розмовляти різними мовами, щоб нести Слово Боже по світу.

Офіційне встановлення Трійці відбулося в 381 році, коли в Константинополі був скликаний II Вселенський собор.

Традиції

На Трійцю прийнято прикрашати храми і житла зеленню. Молоді дівчата плели вінки з польових квітів і надягали їх на голову.

Наші предки вірили, що свічки, принесені в цей день з церкви, захистять дім і його мешканців від зла і напасті.

На Трійцю влаштовували застілля і запрошували всіх родичів. Після церкви і смачної трапези люди влаштовували народні гуляння.

Вірили, що якщо посвататися на Трійцю і одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим.

Понеділок після Трійці називається Духовим днем. У цей день, за повір'ями, не можна чіпати землю, копати її, бити палицею, лаятися і рубати дерева. Земля - ​​"іменинниця".

Вихідні дні в Україні на Трійцю 2020

Трійця в Україні вважається вихідним днем. А оскільки святковий день припадає на неділю, то вихідний переноситься на понеділок.

Таким чином, українці отримають відразу три вихідних дні підряд на Трійцю 2020 року - це субота, 6 червня, святкова неділя, 7 червня, і понеділок, 8 червня.

 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі