Майже 9 тисяч кілометрів за 55 днів: 175 років тому поштовий голуб вперше подолав Сахару і океан

Джерело: Gazeta.ua

Поштовий голуб упав мертвим у Лондоні 1 червня 1845 року, не долетівши 200 м до голуб'ятника. Птаха випустили з корабля біля берегів західної Африки – в Намібії, він перелетів пустелю Сахару і океан. Це перший рекорд перельоту поштового птаха.

Поштового голуба герцога Артура Уелслі Веллінгтона (1769-1852), знаменитого переможця Наполеона в битві при Ватерлоо в 1815 році, випустили з корабля біля берегів західної Африки – у Намібії. За 55 днів він подолав відстань у 8 700 км. Не виключено, що голуб подолав насправді 11 250 км. Це найбільша відстань, яку подолав голуб.

Голуби завжди були ефективні як посланці завдяки своїй природній здатності швидко знаходити найкоротший шлях додому. Стародавні римляни використовували поштових голубів для допомоги своїм військам понад 2000 років тому. Згодом уряди деяких країн мали навіть власні, урядові голуб'ятники. Були прийняті закони, які робили винищення таких голубів серйозним злочином. До винайдення радіо, поштові голуби використовувалися газетами для доповідей стосовно яхтових перегонів, а деякі яхти — навіть були обладнані голуб'ятниками.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі