Християни східного обряду святкують Вознесіння. Що не можна робити цього дня

Джерело: Укрінформ

Християни східного обряду 28 травня святкують Вознесіння Господнє. 

Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.

Згідно із текстами Нового Заповіту, Вознесіння Господнє - день, коли Ісус Христос вознісся на Небо і сів "праворуч Отця". Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх і вознісся.

У Святому Письмі розповідається, що востаннє Ісус Христос промовив своїм учням: "Мир вам!", а потім дав останню настанову: "Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх в ім'я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх, зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу".

У джерелах трьох перших сторіч не згадується про це свято. Знавці обряду дотримуються думки, що тоді його відзначали разом зі святом Зішестя Святого Духа. У IV столітті Вознесіння Господнє стає загальнознаним святом: історик Сократ називає його "всенародним".

У IV ст. рівноапостольна цариця Олена на честь цього свята на місці Христового Вознесіння звела храм.

Цього дня віряни відвідують церкву, ставлять свічки за померлих родичів і просять пробачення за завдану кривду сусідам і рідним.

Увечері готують скромну вечерю. Одну тарілку лишають порожньою. За повір'ями, у ніч на п'ятницю духи родичів спускаються на землю. Для них лишали їжу.

З прикметами, якщо у день Вознесіння співають пташки, наступний тиждень буде теплим, без неспокійного вітру.

Цього дня не можна займатися важкою працею. Порушників цієї заборони чекатимуть стихійні лиха і неврожай.

Гарна погода на Вознесіння – дощове літо, погана погода – до спеки.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі