Сьогодні в Україні відзначають День героїв

Джерело: Gazeta.ua

В Україні щорічно 23 травня відзначається День героїв. Це свято встановлено на честь українських вояків - борців за волю України - лицарів Київської Русі, козаків, повстанців, українських січових стрільців, вояків армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Ідея Свята Героїв виникла у середовищі українських націоналістів. Уперше офіційно воно було запроваджене постановою ІІ Великого Збору ОУН, який відбувся у квітні 1941 року в Кракові.

Дата 23 травня була вибрана не випадково. У травні за суперечливих обставин загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський. 23 та 25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра. Свято Героїв під час Другої світової війни та після її завершення відзначали учасники визвольного руху, - повідомляють в Українському інституті національної пам'яті.

Біля могил місцевих героїв збиралися люди, співали гімн України, марш "Зродились ми великої години", виголошували промови.

"Точно о 20.30 23 травня мають дзвонити дзвони у всіх церквах, – йдеться у "Інструкції ОУН в справі святкування 23/5. Свято Героїв Революції". Цей день був особливим у середовищі української діаспори, яка популяризувала тяглість української військової традиції та героїзм воїнів від часів Давньої Русі, козаччини до двадцятого століття. Наводили приклад Української Галицької армії, Січових Стрільців, Армії УНР, ОУН та УПА. Пам'ять про полеглих героїв, знакові битви вони вважали потужним мобілізаційним та патріотично-виховним чинником, який мотивував до боротьби за незалежність наступні покоління.

Після 1991-го року свято стало набувати популярності, особливо в Західній Україні. У 2014 році масштабні відзначення Дня Героїв відбулися у Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Наразі свято не є офіційним, але традиція вшанування героїв 23 травня міцнішає.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі