Приміщення, які виявили під вежею Чорторийських в Луцьку, могли бути зброярнями

Приміщення, які днями виявили на цокольному поверсі Вежі Чорторийських в Луцьку, могли слугувати зброярнями. Однак жодних даних чи опису цих приміщень в літературі немає.

Про припущення спеціалістів телеканалу Аверс розповів начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Луцької міської ради Олександр Котис, пише Конкурент.

Нагадаємо, що про сенсаційне історичне відкриття стало відомо у вівторок, 19 травня.

Вежа має цокольний поверх з трьома кімнатами. В одній з кімнат, яка географічно найближча до монастиря єзуїтів, коли зняли радянську підлогу, виявили склепіння нижніх кімнат. Отвори були невеликі, але туди можна було підсвітити, просунувши руку в дірку, розповідає Котис.

"Виявилося, що кімната порожня, пустотіла. Там була лише кістка коня. А також є дві ніші, дверні проєми, які ведуть праворуч та ліворуч. Наче ведуть ходом вздовж мурів Окольного замку«, – зазначає краєзнавець.

Експерти припускають, що у цих кімнатах зберігали зброю, адже знаходяться в приміщенні під оборонною спорудою.

«З історичної логіки можна лише припускати. Немає описів цих кімнат, ніякі попередні автори цього не робили. Опиратися на якусь інформацію не можливо. Але оскільки вони знаходяться під оборонною спорудою, під муром замку, то певно, що вони використовувалися як склади зброї, або якогось оборонного призначення», – каже Котис.

Тепер спеціалісти шукають вхід до цих кімнат, будуть проводити археологічне дослідження, а вже після того їх можна буде використовувати для екскурсій та в якості туристичного об’єкту.

Оборонну вежу Чорторийських звели у 14-15 століттях. Окольний замок підсилював захист верхнього Любарстького замку з боку півдня та заходу. Загалом таких веж було вісім. Але у кінці 18 століття Окольний замок почав занепадати, а укріплення розібрали місцеві жителі. До нашого часу від потужної споруди залишилася лише одна вежа.

 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі