Лучанка розшиває стародавніми візерунками сучасний одяг

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Як пригадує лучанка Людмила Завада, вперше вишивку вона побачила ще в дитинстві. Це було на Тернопільщині в радянські часи, коли вишитий одяг не був популярним.

«Тільки мужні та сміливі люди носили вишиванки, – поділилася майстриня. – Там я побачила традиційне українське весілля, молоду наречену, повністю вбрану в борщівський стрій. Цей спогад вкарбувався мені на все життя».

Нині жінка вже опанувала різні техніки вишивання: лічильну гладь, прозорі вишивки, мережку, вишивку хрестиком, колодочками. В її мистецькому доробку – візерунки, притаманні Подільському, Полтавському, Чернігівському регіонам.

«Для мене вишивання – це хобі, справа для душі, свого роду медитація, моє перезавантаження», – зізналася Людмила Завада.

Їй вдалося поєднати вишивку з сучасним кроєм в одязі.

«Традиційно українська вишивка вирізняється серед усіх інших. Вона прегарна, – розповіла майстриня. – Вишивка може бути модною… Кожна жінка хоче для себе неповторного образу».

До Дня вишиванки, який цього року в Україні відзначають 21 травня, жінка виготовила сукню з волинським орнаментом. До цієї роботи її надихнула сорочка з Камінь-Каширського району початку ХХ століття з фондів Волинського краєзнавчого музею.

«Я дуже пишаюся тим, що ця сукня в моїй колекції носить ознаки саме Волинського Полісся», – зауважила Людмила Завада.

Детальніше – в сюжеті телеканалу «Нова Волинь».

 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі