Суд визнав бездіяльність Президента України щодо роботи ЦВК

Джерело: Радіо Свобода
  1. Новина відноситься до:

Вищий адміністративний суд України визнав протиправною бездіяльність Президента України Петра Порошенка щодо зміни чинного складу Центральної виборчої комісії.

Водночас суд відмовився зобов`язати Президента внести до Верховної Ради подання щодо заміни членів ЦВК, повідомляє Радіо Свобода.

У жовтні Радикальна партія подала позов до Вищого адміністративного суду України з вимогою до Президента України внести подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. 

Наприкінці жовтня Президент України Петро Порошенко заявив, що очікує від парламентських фракцій пропозиції щодо кандидатур до нового складу Центральної виборчої комісії після оголошення результатів місцевих виборів.

Верховна Рада України призначає на посади та звільняє з посад членів ЦВК за поданням Президента України. У поданні враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп. Кандидатури попередньо обговорюються в депутатських фракціях. До складу ЦВК входять 15 членів комісії. Згідно з чинним законодавством, каденція членів ЦВК становить сім років. Як повідомив лідер Радикальної партії Олег Ляшко, склад Центральної виборчої комісії працює вже дев'ятий рік.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі