160 років тому створили пристрій для запису звуку на папері

Джерело: Gazeta.ua

9 квітня 1860 французький винахідник Едуард-Леон Скотт де Мартінвілль створив перший запис звуку, який до сих пір зберігається в архіві Парижа. Він має вигляд візуалізованих коливань звуку, нанесених на папір.

Леон Скотт довгі роки захоплювався винаходом фотоапарата, чий принцип імітував людське око. Щоб створити власний пристрій, Леон Скотт вивчив будову людського вуха і відтворив його за тим же принципом. І, хоча спершу про відтворення звуку винахідник не думав, йому вдалося створити "фоноавтограф".

Пристрій складався з акустичного конуса і вібруючої мембрани, з'єднаної з голкою. Голка стикалася з поверхнею скляного циліндра, який обертали вручну. Циліндр покривали закопченим папером. Звукові коливання проходили через конус, змушували мембрану вібрувати. Та, в свою чергу, передавала коливання голці, яка прокреслювала на кіптяві позначки. Пристрій дозволяв візуалізувати звукові коливання, проте не пропонував спосіб їх відтворення. Надалі конструкцію фоноавтографа взяли за основу для створення фонографа і грамофона.

Записи Мартінвілля відтворили тільки в 2008 році за допомогою комп'ютера. Також з'ясували, що Леон Скотт записував звук на різних швидкостях.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі