4 квітня: яке сьогодні свято, звичаї та прикмети

Джерело: ТСН

Сьогодні, 4 квітня 2020 року в церковному календарі Субота акафіста або Похвала Пресвятої Богородиці. Це свято, яке відзначається в суботу п’ятого тижня Великого посту і присвячене прославлянню Пресвятої Богородиці Діви Марії. Цей день називають Суботою Акафіста, а саму службу “Похвала Пресвятої Богородиці”. 

Свято засновано у IX столітті за неодноразове позбавлення столиці Візантії Константинополя від нашестя ворогів, вчинене завдяки заступництву Богородиці.

Зокрема, у 626 року Константинополь був в облозі персів і скіфів, а їхнім жителям загрожувала смерть. Вони зібралися в храмі Святої Софії і молили Бога про порятунок. Патріарх Сергій взяв ікону Пресвятої Діви і обійшов з нею хресним ходом містом, а потім опустив у воду і ворог відступив від міста

У суботу акафіст співається на утреній, бо входить до складу богослужіння. У цей день віруючі звертаються до Богородиці словом як до захисниці та дякують Їй за допомогу і заступництво перед сином – Ісусом.

У цей день ще триває Великий піст, тому не можна вживати їжу тваринного походження (м’ясо, риба, яйця, молоко), а також сваритися, злитися, веселитися і розважатися..

Зокрема, дозволяється до вживання гаряча їжа з рослинним маслом та трохи вина. Дітям, вагітним жінкам, хворим людям церква дозволяє не поститися.

За давніх часів цей день ще називали Василя Сонячного (Теплого) і пов’язано з тим, що в ці дні наступало довгоочікуване тепло, і встановлювалася гарна погода.

Цього дня святкують: Міжнародний день інтернету, Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов'язаної з розмінуванням. 

У цей день народились такі відомі особистості: 

1928 року народилась відома американська письменниця і поетеса Майя Енджелоу;
1952 року народився ірландський блюз-роковий гітарист, співак, автор пісень Гері Мур;
1953 року народилась відома американська співачка українського походження Квітка Цісик, виконавиця українських народних та популярних пісень;
1965 року народився відомий американський актор Роберт Дауні-молодший ("Щасливчик", "Соліст", "Шерлок Холмс"), продюсер, музикант;
1979 року народився австралійський актор Гіт Леджер, нагороджений премією "Оскар" посмертно.

4 квітня День ангела святкують -  Василь, Сергій, Василина, Клавдій, Таїсія, Поліна, Дарина, Софія.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі