У Бангладеші археологи виявили храм Будди, якому понад 1000 років

Джерело: Znaj.ua

Археологи знайшли в Бангладеші залишки великого храмового комплексу, який було зведено на честь Будди більше тисячі років тому. 

Цей комплекс дійсно вважається досить великим. Попередні оцінки вчених говорять про те, що в нього входили два буддійських храми, внутрішні дворики і вісімнадцять кімнат.

За словами фахівців, у цих келіях між серединою IX і XI століть проживали ченці. Потім там звели інші релігійні споруди. 

"На зазначеній ділянці під час розкопок ми знайшли елементи орнаментованої цегли, теракотову черепицю і фрагменти глиняних горщиків. Елементи теракотових цеглин і меморіальних дощок прикрашалися гравюрами, де знаходилося зображення квітки лотоса, а також різні геометричні фігури", - поділився працівник відділу археології в Бангладеші Урмил Хаснат.

храм Будди, фото Pxhere

храм Будди

Крім того, виявлено залишки ліпнини, яку прикрасили квітами та геометричними фігурками. Посуд також привернув увагу фахівців. Так, один з горщиків віднесли до виду посуду, який знаходився тільки в буддійських монастирях, побудованих у VII-XI століттях. 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі