Віддані та незламні духом: в Україні відзначають День Національної гвардії

Джерело: Gazeta.ua

Сьогодні, 26 березня, святкують день Національної гвардії України. Військові підрозділу захищають кордони України на Донбасі, забезпечують безпеку під час масових заходів, охороняють органи держвлади, та важливі стратегічні об'єкти.

 

26 березня святкують день Національної гвардії України

Фото: ukrinform.ua
26 березня святкують день Національної гвардії України
26 березня святкують день Національної гвардії України
26 березня святкують день Національної гвардії України
26 березня святкують день Національної гвардії України

 

"Сьогодні ми вшановуємо всіх гвардійців, які героїчно зміцнюють oбoрoноспособность держави і захищають безпеку українського народу. Зараз Національна гвардія - це доблесні захисники Вітчизни, котрі стоять на сторожі конституційного ладу, забезпечують дотримання прав і свобод людини. Низький уклін і вічна пам'ять бійцям, які віддали своє життя заради нашої Батьківщини. Про подвиг кожного з них будуть завжди пам'ятати. Нехай любов до рідної землі і людська вдячність надають вам натхнення в нелегкій і відповідальній справі - служіння Україні. Бажаю всім військовослужбовцям та ветеранам Національної гвардії міцного здоров'я, незламності духу, миру і добра вам і вашим родинам ", - привітав військових президент Володимир Зеленский.

Нацгвардію вперше створили 4 листопада 1991 року на базі Внутрішніх військ УРСР. Але вже в 2000-му розформували. Відновили військо лише за 14 років, як структуру з правоохоронними функціями, яка входить в систему Міністерства внутрішніх справ.

З початку збройної агресії Росії на Донбасі в ряди Національної гвардії зарахували кілька добровольчого батальйонів, які воювали проти російських окупантів. Зараз до обов'язків входить захист громадського порядку та забезпечення безпеки українців.

Чисельність Національної гвардії не може перевищувати 60 тис. військовослужбовців. Однак Верховна Рада має можливість збільшити кількість нацгвардійцев в разі необхідності, прийнявши відповідний закон.

Основними кольорами Національної гвардії стали оливковий, темно-синій і колірна гамма Хижак. Беретним знаком є золотиста промениста восьмиконечная зірка, вгорі якої розміщена гренада з полум'ям.

Крім того, в розпорядженні нацгвардійців є певні спецзасоби. Зокрема електрошокери, кайданки, гумові і пластикові палиці, гранати і боєприпаси світлошумові і димового дії, водомети, пристрою для відстрілу гумових куль. Допомагати виконувати службові обо'язки можуть собаки та коні.

Також Національна гвардія є членом Асоціації сил жандармерії і поліції країн Європи і Середземномор'я.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі