У лісі на Львівщині знайшли унікальну криївку УПА

Джерело: Gazeta.ua

У лісі біля Миколаєва Львівської обл. збереглася криївка повстанців.

"Вона дійшла до нас незмінною ще з повстанських часів. Місцеві краєзнавці стверджують що в ній діяла друкарня УПА. Криївку витесано глибоко під землею в масиві пісковика", - написав у Facebook Андрій Риштун.

Вхід до криївки можливий лише через вертикальний отвір. Всередині є 5 кімнат, у яких можна стояти на повний зріст. Там виявили залишки давніх речей. Є колодязь для питної води.

"Складний доступ та глухе розташування вберегли криївку від спаплюження. А суцільний камінь - від руйнування. Зазвичай криївки будувалися в землі. Тому з часом вони згнили, і до наших днів мало що дійшло. А цю витесано в суцільній скелі. Тож нам пощастило мати справжній символ тієї епохи, ще й зовсім недалеко від Львова", - повідомив Риштун.

"Ця криївка заслуговує стати відомою. Це наочний приклад, як тоді боролися з окупантом! В Україні насправді збереглося не так уже й багато автентичних криївок тих часів. Більшість, які ми бачимо, це реконструкція. А криївка коло Миколаєва унікальна, бо вона така ж, як і була тоді", - додав він.

Біля Миколаєва виявили криївку

Фото: explorer.lviv.ua
Біля Миколаєва виявили криївку
Біля Миколаєва виявили криївку
Біля Миколаєва виявили криївку
Біля Миколаєва виявили криївку

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі