Волинян запрошують на виставку про аристократичні розваги XIX - початку XX століття

Джерело: Волинський краєзнавчий музей

27 лютого о 17.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки "Панство на дозвіллі" (Аристократичні розваги XIX - поч. XX ст. на Волині). 

Запрошуємо поринути разом з нами у захопливий світ розваг 100-річної давнини. Ви матимете змогу дізнатись про азартні ігри, полювання, музичні вподобання, моду, початки фотомистецтва того часу.

Кінець ХІХ  і перші десятиліття ХХ століття – це часи бурхливого розвитку економічних відносин у Волинській губернії, коли здобутки Промислової революції тісно співіснували і переплітались з консервативним світом аристократії. Це часи, коли міста Волині остаточно заполонила європейська мода та західний стиль життя. Часи, коли в містах з’являються перші фотосалони, такі як «Рафаель» Соломона Гурвіча, «Рембрант» Ананія Доссіка, «Штука Зейліка Окса» в Луцьку,  «VisitPortrait» у Ковелі, фотосалони Ісера Штеріна та Янкеля Берези у Володимирі та Горохові відповідно. Часи, коли розвивалось театральне та музичне життя Волині. Саме тоді на Волині жив і творив всесвітньо відомий композитор і диригент Ігор Стравінський. Сім'я І. Стравінського щоліта проживала в Устилузі Володимир-Волинського повіту, який став для митця, за його ж словами, «райським куточком для творчості». Це часи, коли в заміських маєтках волинської аристократії відбувались звані вечері та бали, там же поважне панство грало в азартні ігри та проводило дозвілля, полюючи на диких кабанів, оленів, лосів, знімаючи процес на фотоплівку та описуючи в мемуарах, які дійшли до наших часів.

Історія розваг 100-річної давнини оживе! 

P.S. Чекаємо вас в тематичних костюмах. 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі