Студентам дали по 2 роки тюрми за прапор України

Джерело: Gazeta.ua

Сантехніка Георгія Москаленка та слюсара-зварювальника Віктора Куксу затримали агенти КДБ 21 лютого 1967-го в Києві за "теракт". Студенти вивісили прапор України над будівлею Київського інституту народного господарства на торішню першотравневу демонстрацію.

Купити синьо-жовтий прапор було неможливо, тому хлопці зробили його самотужки - сшили 2 шарфи, які придбали в універмазі. На прапорі намалювали державний герб та написали "Ще не вмерла Україна, ще її не вбито! ДПУ". Мали на увазі Демократичну партію України.

Автор: istpravda.com.ua

Прапор, виготовлений студентами самотужки. Мав підпис "Ще не вмерла Україна - ще її не вбито! ДПУ"

Прапор, виготовлений студентами самотужки. Мав підпис "Ще не вмерла Україна - ще її не вбито! ДПУ"

Прапор на даху будівлі встановлював Кукса. Він піднявся туди пожежною драбиною, яку стеріг Москаленко із саморобним пістолетом та коктейлем Молотова. Кукса мав при собі кухонний ніж та зрізав червоний стяг УРСР. Український прапор замайорів над тисячами людей, що збиралися в колони відзначати День солідарності трудящих.

Слідчі, що прибули на місце, склали протокол та порушили кримінальну справу за "зазіхання на територіальну цілісність УРСР". Виявили "терористів" оригінально. У навчальному закладі влаштували примусові диктанти та наполегливо звіряли почерки, що врешті-решт вивело на організаторів.

На суді хлопців звинуватили в антирадянській агітації і пропаганді. Кукса отримав 2 роки в колонії суворого режиму в Мордовії, а Москаленко - 3. Обтяжливою обставиною для нього послужила наявність саморобної зброї.

Кримінальну справу на чоловіків закрили лише 1994-го, за постановою Пленуму Верховного Суду України.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі