Американський мільйонер першим у світі ​перетнув Тихий океан на повітряній кулі

Джерело: Gazeta.ua

Американець Стів Фоссет першим у світі на повітряній кулі перетнув Тихий океан 21 лютого 1995-гоВстановив понад 100 світових рекордів на повітряній кулі, на вітрильнику, літаку та планері.

До 40 років Фоссет був відомий виключно в ділових колах на біржі. 1985-го мільйонер вирішив переплисти Ла-Манш. Протягом наступних 8 років Фоссет займався різними екстремальними видами спорту. Стів Фоссет хотів першим поставити небувалий рекорд, який назавжди залишиться в історії людства.

Для того, щоб сконструювати апарат, здатний облетіти навколо світу, Фоссет найняв команду експертів. Витратив півмільйона доларів. У 1996 році він здійснив першу спробу безпосадочного кругосвітнього перельоту на повітряній кулі. Ця спроба закінчилася невдачею - стартував в Південній Дакоті, куля зміг долетіти лише до Канади. Він перетнув Тихий океан.

Увесь світ облетів через сім років. Стартувавши з Австралії, Фоссет через 14 днів, 19 годин і 50 хвилин повернувся у вихідну точку. Фоссет літав на планерах, дирижаблях і аеропланах через океани і континенти. Він поставив понад 100 світових рекордів . 3 вересня 2007 року о 8:45 ранку вилетів на одномоторному легкому літаку з приватного аеродрому в Неваді. Літак зник а тіло не знайшли. Через рік туристи знайшли місце ймовірної загибелі Фоссета. Його оголосили померлим.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі