17 лютого 1980: перше зимове сходження на Еверест

Джерело: Gazeta.ua

8848 метрів до вершини гори Еверест 17 лютого 1980-го подолали польські альпіністи Лешек Ціхи і Кшиштоф Вєліцкі. Це перше зимове сходження на найвищу вершину світу. Температура на піку сягає -50°С.

Після підкорення в 1964 році Евересту, висотний альпінізм переключився на підйоми на гору в зимовий час. У 1979 році поляки Кшиштоф Вєліцкі та Лешек Ціхи увійшли до складу першої в історії зимової експедиції на Еверест під керівництвом Анджея Завади. Підіймались по південно-східному гребеню за температури нижче -50°С. Зробили це в останній день терміну дії дозволу місцевої влади на право штурму вершини.

Вони вибирали короткий, але небезпечний шлях. На вершині поляки знайшли записку, яку залишив Рей Джинет. Він у 1979 року загинув під час спуску. Зміст такий: "Якщо хочете розважитися - зателефонуйте Пат Рукер 274-2602 Анкоридж, штат Аляска, США". Це був телефон повії.

Поляки ж на горі лишили розарій та дерев'яний хрестик, освячений Папою Йоаном Павлом ІІ. Керівник експедиції надіслав телеграму з інформацією про досягнення вершини. Папа першим надіслав лист-привітання.

Вєліцкі - п'ята людина в світі, яка підкорила всі 14 восьмитисячників планети.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі