64 роки тому запрацювала перша радянська наукова станція в Антарктиді

Джерело: Gazeta.ua

13 лютого 1956-го в Антарктиді відкрили першу радянську наукову станцію "Мирний". Її назвали на честь одного з кораблів, які здійснили навколосвітнє антарктичне плавання у 1819-1821-х.

Станцію відкрили учасники першої радянської антарктичної експедиції. Перші 15 років вона була головною базою радянських досліджень в Антарктиді.

"Мирний" розташований на березі моря Дейвіса на півострові Мирний. Висота станції сягає 35 м. Температура на ній рідко піднімається вище за 0°C. Середня річна температура повітря становить -11,3°C. Максимальна – +6,8°C, мінімальна – -40,3°C.

Біля станції переважають сильні вітри. У середньому 204 дні на рік швидкість вітру перевищує 15 м/с. Нерідко станцію штормить. Максимальна кількість днів із такою погодою на "Мирному" становила 274 дні на рік. Шторми на станції тривають від кількох годин до кількох тижнів.

Загалом на станції збудували 20 споруд, зокрема магнітний, сейсмічний та аерологічний павільйони, геофізичну, геологічну, гляціологічну, аерофотограметричну, аерологічну, гравіметричну лабораторії, радіостанцію, яка має прямий зв'язок із Москвою.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі