134 роки тому німецький інженер змайстрував триколісний автомобіль

Джерело: Gazeta.ua

Німецький інженер Карл Фрідріх Бенц 29 січня 1886 року отримав патент на триколісний автомобіль з двигуном внутрішнього згорання. Назвав перший автомобіль "візок із мотором". Встановив двигун, що працював на бензині, прикріпив до нього три колеса від велосипеда. Транспорт рухався зі швидкістю 16 км/год.

Після успішної розробки двотактного двигуна внутрішнього згоряння Карл Бенц проектує наземний транспортний засіб. Перший автомобіль був триколісним, з двигуном, розташованим позаду, і ланцюговим приводом на обидва задніх колеса. Автомобіль мав трубчату раму зі сталі з дерев'яними панелями, колеса зі сталевими спицями і суцільними гумовими шинами власного виробництва.

Транспорт рухався зі швидкістю 16 км/год. Бенц їздив ним на невеликі відстані. Через два роки його дружина Берта з двома синами потайки рушила на автомобілі з Майнгейма до матері в Пфорцгайм – за 104 км. На одному з підйомів візок довелося штовхати, корок у трубці із паливом прочищати шпилькою для волосся, пробитий електричний провід запалювання – ізолювати панчохою. Бенц удосконалив автівку: створив коробку передач та покращив гальма.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі