В Україні вперше відзначається Міжнародний день освіти

Джерело: ZN

Генасамблея ООН проголосила 24 січня днем освіти на знак визнання ролі освіти у забезпеченні миру та розвитку.

Сьогодні, 24 січня, вперше відзначається Міжнародний день освіти. Генеральна Асамблея ООН заснувала його на знак визнання ролі освіти у забезпеченні миру та розвитку, повідомляється на сайті ЮНЕСКО.

Підкреслюється, що освіта є одним з прав людини, суспільним благом і державної відповідальністю. Без інклюзивної та справедливої якісної освіти, а також надання можливостей для навчання протягом усього життя, країни не зможуть досягти гендерної рівності й подолати бідність.

В організації зазначають, що наразі 258 млн дітей і молодих людей не відвідують школу; 617 млн дітей та підлітків не володіють елементарними навичками читання і математики; менше 40% дівчаток у країнах Африки на південь від Сахари одержують початкову середню освіту й близько 4 млн дітей та молодих людей з числа біженців не відвідують школу.

Гендиректорка ЮНЕСКО Одре Азуле з нагоди Міжнародного дня освіти заявила про те, що політичні керівники високого рівня і прості громадяни, держоргани та громадські організації, вчителі й батьки повинні кожен на своєму місці зробити все, щоб право на освіту стало для всіх реальністю.

В ЮНЕСКО також вказують на те, що святкування цього дня сприятиме утвердженню освіти як першорядного поновлюваного ресурсу людства. Цей день ставить своєю метою підтвердити роль освіти в якості одного з основних прав та суспільного блага.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі