159 років тому у джунглях Камбоджі знайшли гігантський храмовий комплекс Ангкор-Ват

Французький мандрівник Анрі Муо 22 січня 1861 року виявив в джунглях Камбоджі гігантський індуський храмовий комплекс Ангкор-Ват. 

Споруду, присвячена богу Вішну звело у 12 столітті місцеве населення часів Кхмерської імперії за наказом правителя Сурьявармана. За його задумом, храмовий комплекс мав повністю відтворювати світ Богів, куди останній хотів попасти після смерті. Слово "Ангкор" в перекладі означає місто, а Ват – храм.

"Цей храм, зведений якимсь давнім Мікеланджело, може посісти почесне місце серед найкрасивіших будівель світу. Це грандіозніше за все, що нам залишили Греція чи Рим" - пише в книзі "Подорожі по Сіаму, Камбоджі та Лаосу" Анрі Муо (1826 -1861). В центрі величезного комплексу розташований храм заввишки 30 м. В храмі розміщено 1532 колони. Довгий період був прихований під зарослями джунглів.

Вчені дійшли висновку, що сам храм був побудований років за 35. Хоч більшість подібних споруд світу в ті часи будувались впродовж 200-300 років. Вважається, що в свій час храмовий комплекс виконаний за схемою - "місто-в-місті".

В проекті храмового комплексу приймало учать сотні тисяч людей. При будівництві було викопано майже 1,5 мільйона кубічних метрів грунту та піску. Навколо Ангкор-Ват знаходиться величезний рів. Його внутрішній периметр складає близько 4 км, а ширина становить 200 м. Незвичайна форма помітна навіть з космосу.

Археологічна пам'ятка взята під егіду ЮНЕСКО. Храмовий комплекс вважається одним з чудес світу, яке варто побачити наживо.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі