Десять фактів про українську мову

Джерело: Еспресо. TV
 1. Новина відноситься до:

З нагоди Дня писемності та мови волонтерський рух «Мова - ДНК нації» оприлюднив інфографіку з 10 цікавими фактами про українську мову

Про це пише Еспресо.TV.

 1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.
 2. За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62%). До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11 .
 3. В українській мові, на відміну від решти східнослов’янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких – кличний.
 4. 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова «мед» і «страва». Це була перша згадка українських слів.
 5. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української мови до середини XIX ст. була назва «руська мова».
 6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «П».
 7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера «Ф».
 8. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово «горизонт» має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.
 9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.
 10. Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово «вороги» – «вороженьки».

null

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі