Банан, приклеєний до стіни скотчем, продали за $120 тис.

Джерело: Gazeta.ua

Інсталяція є роботою італійського художника Мауріціо Каттелани. Її продали на мистецькому ярмарку "Арт-Базель" у Флориді, повідомляє Bird in flight.

Каттелан вирішив взяти участь у подібному заході вперше за 15 років. Спеціально до арт-ярмарку створив інсталяцію "Комік" – банан, приклеєний до стіни шматком скотча.

Художник зробив три версії інсталяції. Банани для них придбав у місцевому супермаркеті. Дві роботи вже купили по $120 тис. за кожну. Угоди уклали так швидко, що третю версію вирішили продати за $150 тис. музею або галереї.

Якщо ніхто не придбає роботу, в кінці тижня її просто викинуть.

Над ідеєю інсталяції художник працював близько року. Під час подорожей він приклеював банан до стіни своєї кімнати в готелі.

Художник створював скульптуру банана зі смоли і з бронзи, потім банан, пофарбований бронзовою фарбою. Зрештою він повернувся до оригінальної ідеї зі звичайним бананом.

Арт-дилер Еммануель Перрот розповів, що кожна деталь інсталяції була ретельно продумана, аж до нахилу кута банана. Він зазначив, що банани – символ міжнародної торгівлі, подвійний сенс і класичне пристосування для гумору.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі