Американський пілот першим у світі перелетів Південний полюс літаком

Джерело: Gazeta.ua

Американський пілот Річард Берд першим у світі перелетів Південний полюс літаком 29 листопада 1929 року. Берд потім здійснив ще чотири експедиції в Антарктику.

У першій половині ХХ ст. Антарктида продовжувала залишатися величезною білою плямою. Експедиції на крижаний континент відправлялися мало не щороку - і норвезькі, і французькі, і німецькі, і австралійські, і навіть японські. Однак континент в цілому залишався непізнаним. Американський полярний дослідник, адмірал Річард Берд керував кількома експедиціями в Арктику та Антарктику.

У 1928 році він оголосив про своє рішення досліджувати невідомі райони Антарктики. Його аероплан протримався в повітрі 19 годин. Під час польоту Берд над Південним полюсом скинув американський прапор.

Іменем Берда названа американська антарктична наукова станція і Американський національний центр полярних досліджень. У 1964 році в честь Річарда Берда названий кратер на Місяці. Берд здійснив ще чотири експедиції в Антарктику. Найбільшою була експедиція 1946 року під назвою "Операція Highjump". Досі вона залишається найбільшою арктичною експедицією в історії людства.

Проте при дослідженні його польотного щоденника були виявлені сліди підчисток. Вважають, що Берд сфальсифікував частину даних про політ у своєму офіційному звіті в Американське географічне товариство.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі