Створили ролик про помічника Петлюри, який став патріархом

Джерело: Gazeta.ua

Український інститут національної пам'яті підготував ролик про Патріарха Української Автокефальної Православної Церкви Мстислава (Скрипника).

"Мало хто здогадується, що в юності майбутній Патріарх Мстислав був хорунжим армії УНР, і навіть - особистим адьютантом Симона Петлюри.

Що ж змусило бойового командира прийняти чернечий постриг? Як він опинився за океаном і якою силою зумів примирити такі розрізнені частини української діаспори? І чому до нього приходив на чай Рональд Рейган? Про все це розповість відомий історик Володимир В'ятрович", - зазначається у повідомленні.

Вже розповіли про листопадовий чин та історію тризубу, як українського герба. Наступні випуски "ІстФакту" будуть присвячені створенню "Щедрика", бою за Вознесенськ та кримській операції Петра Болбочана.

Український інститут національної пам'яті запускає проект "ІстФакт". Має на меті легку та доступну подачу важливих події історії часів Української революції 1917-1921-х. Проект представлено у форматі коротких відео із запитаннями та відповідями.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі