Нові технології на доісторичних піктограмах виявили малюнки стародавніх людей в Швеції

У Швеції вчені за допомогою нової технології сканування виявили в містечку Тумлехед невидимі людському оку зображення риб, тварин і човнів, нанесені на скелю людьми кам'яного віку.

Про це повідомляє сайт Гетеборзького університету.

Передову технологію, розроблену американським космічним агентством NASA, дослідники застосували на археологічному ділянці, де раніше вже були виявлені стародавні петрогліфи.

«Нові» зображення відносяться до пізнього кам'яного віку. Вони стерлися від часу і вже не видно неозброєним оком. Сканер допоміг ідентифікувати цілий ряд піктограм. Стародавні автори зобразили на скелі фігурки мисливців, риб і лося, а також ряд зламаних ліній.

У цих піктограмах археологи розгледіли доісторичні кораблі. Вони кажуть, що зображення древніх судів, носи яких були прикрашені лосиними головами, на території Швеції раніше не зустрічалися, але такі малюнки знаходили в Фінляндії.

На думку вчених, наскальні зображення доводять, що люди кам'яного століття були мореплавцями і добре знали закони навігації. За допомогою човнів вони рибалили і полювали, причому, судячи з усього, долали по морю дуже великі відстані.

Датувати піктограми також допомогли нові технології. Дослідники вважають, що малюнки були створені між 4200-2500 роками до нашої ери. На їхню думку, в цілому картина зображує людей, які припливли на своїх кораблях з далеких країв на західне узбережжя сучасної Швеції, щоб полювати на тюленів.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі