У Перу знайшли стародавній храм води

Джерело: Діалоги

Перуанські археологи виявили стародавній храм води, в якому три тисячі років тому проводилися ритуали родючості. Пам’ятник розташований в долині річки Занья, приблизно в 500 кілометрах від Ліми (столиця Перу), повідомляють Діалоги з посиланням на The Daily Mail.

Довжина будівлі складає майже 40 метрів. Збереглися фрагменти великих кам’яних блоків, сходи протяжністю 15 метрів і внутрішній вівтар з отворами для стоку річкової води. Крім того, була знайдена кругла колона, де, очевидно, накопичувалися дощові опади. Храм був повернутий обличчям до гори, що мало важливе значення для обрядів.

Вчені відзначили, що це єдина відома мегалітична структура в цій місцевості. Її побудували в ту епоху, коли вода вважалася божественною. Дослідження показали, що храм могли використовувати між 1500 роком до нашої ери і 292 роком нашої ери.

На місці будови також знайшли 21 гробницю. Всередині, крім скелетів, перебували керамічні вироби і металеві предмети, такі як ножі. Деякі могили використовувалися повторно – так, археологи виявили останки більш пізньої культури Чиму (1000-1470 роки нашої ери).


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі