Британець викопав унікальну золоту прикрасу віком 4 тис. років

Джерело: Gazeta.ua

Мисливець за скарбами Біллі Воган, 54 роки, знайшов древній золотий браслет неподалік рідного міста Уайтхейвен, Велика Британія. Прикраса походить із бронзового віку. Їй близько 4 тис. років. Племінні аристократи носили подібні для демонстрації достатку.

Чоловік почав активно займатися пошуком скарбів півроку тому та вважається любителем. Працював на полі по 7-8 год., передає The Daily Mail.

"На глибині близько 13 см я знайшов якийсь предмет. Спочатку подумав, що це частина альпіністського спорядження або деталь від трактора. Ніколи б не повірив, що це золото", - розповідає британець.

Чоловік надіслав фотографію знахідки другові, який порадив йти до оцінщика. Той визначив, що золото має 22 карата та важить 310 г. Попередньо, без врахування історичної цінності, його оцінили у £ 11 тис. - близько 330 тис. грн.

Відповідно до англійських законів, шукачі потенційного скарбу юридично зобов'язані повідомити про знахідку свого місцевого коронера.

Якщо її визнають скарбом, шукач має запропонувати її на продаж музею за ціною, встановленою Комітетом оцінки скарбів Британського музею. Вона буде більшою за загальну вартість золота.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі